Hea Klubikaaslane!

Meil on hea meel Teile teatada, et algamas on kaua oodatud Tilgu Sadama esimese etapi ehitustööd.

Harku valla, MTÜ Tilgu Sadama Jahtklubi ja kohalike kalurite ühise koostööprojekti tulemusena ehitatakse esimeses etapis valmis merepoolne kaitsemuul, pikendatakse olemasolevat kaid ja luuakse

14 statsionaarset sildumiskohta kutselistele kaluritele. Ehitustööde lõpptähtajaks on märgitud august 2019, kuid soodsatel asjaoludel loodab ehitaja tööd lõpetada 2019 mais.

Kindlasti on see parim kingitus meie jahtklubile, et vastu minna oma kümnendale juubeli hooajale.

Seoses algavate ehitustöödega on sadama kasutus piiratud. Palume sadamakasutusega seotud küsimustes ellnevalt ühendust võtta meie sadamakapteni Aarne Mandrega  telefonil 50 89 340.

Parimate soovidega,
TSJK juhatus

Purjetamistreenerite intensiivkursused

Eesti Jahtklubide Liit korraldab  purjetamistreenerite koolitamiseks intensiivkursused. Kursused toimuvad kolmes osas, millest kaks esimest on teooria osad ja  toimuvad vastavalt 13 – 14.01.2018. ja 17 – 18.02.2018 Pirital. Kolmas praktiline purjetamise osa toimub mais samuti Pirital. Kogu kursuse maht on 30 tundi.

Tilgu Sadama Jahtklubi soovib leida meie Harku vallast  aktiivset inimest, kellele merega seonduv on südamelähedane ja kes sooviks omandada lisaerialana purjetamistreeneri kutse. Eelnev purjetamisoskus tuleb kindlasti kasuks, kuid ei ole kohustuslik.

Omalt poolt pakub  jahtklubi asjast huvitatule:

  1. Tasuta purjetamistreeneri kursustel osalemist.
  2. Kursuste praktilisele osale lisaks praktilist koolitust merel kogemustega purjetamistreeneri juhendamisel.
  3. Jahtklubi purjetamistreeneri lepinguga töökohta nii suvisteks treeninguteks merel, kui talvisteks noorte purjetajate  õhtusteks treeninguteks jõusaalis ja ujulas( Tabasalu Spordikompleksis).

Jahtklubil on kõik treeninguteks vajalikud paadid ja varustus olemas ja samuti särasilmsete laste treeningrupp. Purjetamistreeningud toimuvad suvel Tilgu Sadamas.

Ootan kõigilt, kes on  asjast huvitatud tagasisidet hiljemalt 4.01.2018. aadressil raul@tmyc.ee või telefonil 56 473 773. Kursutele registreerimise korraldab klubi.

Oleme klubi poolt valmis toetama sobivat kandidaati ka edaspidiste  purjetamistreeneri täienduskoolituste osas ning oleme avatud aruteluks ja ettepanekuteks.

Eesti Jahtklubide Liit alustab abitreeneri (tase 3) ja nooremtreeneri (tase 4) koolitustega 2018. aasta jaanuaris.

Abitreeneri koolitus toimub 13-14.01.2018 ja 17-18.02.2018 kell 10.00-18.00 ning sisaldavad purjetamistreeneri teoreetilist õpet ja erialast esmaabi koolitust.
Täpsem info abitreeneri koolituse kohta on siin failis: Abitreeneri koolituse info
Abitreeneri koolitusele registreerumine toimub kuni 08.01.2018 siin: http://www.puri.ee/toode/abitreeneri-tasemekoolitus-tase-3-13-14-01-2018-ja-17-18-02-2018/

 

HEA UUDIS

Meil on rõõm Teile teatada, et Tilgu Sadama Jahtklubi juhatuse ja Harku vallavalitsuse ühised jõupingutused Tilgu sadama ehituse esimese etapi rahastuse saamiseks on viinud positiivse tulemuseni.

Euroopa Merendus – ja Kalandusfondi, Kalanduspiirkonna kohaliku arengu strateegia rakendamise raames antava toetuse saamiseks esitatud taotlus on PRIA – poolt rahuldatud.

Tilgus Sadama Jahtklubi juhatus
 

Tilgu Regatt V
8. – 9. juuli 2017

Juba viiendat korda toimuva Tilgu Regati viime läbi 8. – 9. juulil. Kahepäevasel regatil kutsume võistlema Optimist, Zoom 8, Laser Radial ja Laser 4.7 klassi noori purjetajaid üle kogu Eesti. Tilgu Regatt on leidnud nüüdseks kindla koha Eesti Jahtklubide Liidu purjetamis-kalendris ja on iga aastaga populaarsust kogunud. Regatil osalevad ka meie jahtklubi noored purjetajad, kellele saame pöialt hoida.

 

Meresõbra Pop – up merekool tuleb Tilgu sadamasse 12 – 18.6.2017

Mobiilne merekool pakub noortele 5 päevaseid kursusi, kus antakse ülevaade merel käitumise põhimõtetest ning omandatakse algteadmised purjetamisest, kajakiga sõitmisest, SUP – lauaga sõitmisest ning lohesurfist. 5-päevane merekool on mõeldud 8–16-aastastele noortele ning osalustasu on 15 eurot osaleja kohta. Tilgus moodustatakse kaks 18-liikmelist gruppi.
Kuna osalejate arv 5-päevasel kursusel on piiratud, on vajalik eelregistreerimine järgneva lingi alt või Eesti Jahtklubide Liidu kodulehel www.puri.ee
Siit www.meresober.ee leiate Meresõbra merekooli kohta ka täiendavat infot.

II Kiirkursus “Esimest korda veele!”

Õhtuti kell 16.00–19.00 ning nädalavahetuseti kell 10.00–19.00 on pop-up merekool Meresõber avatud kõikidele huvilistele, kes soovivad proovida erinevaid veespordivõimalusi.

1-tunnisele kiirkursusele võetakse elava järjekorra alusel ning ühekordne osalustasu on 5 eurot.

 

Laste purjetamise algkursus!

Lisainfot laste algkursuse kohta saab aadressilt raul@tmyc.ee
Lapsi registreerida saab Siit

 

Avatud Kalasadamate Päev!

29. aprillil toimub toimub  Tilgu Sadamas avatud Kalasadamate Päev.
Kõik kalasõbrad saavad osta värsket kala kaasa elada kalatoitude valmistamisel.

Lisainfo …

Juba sel laupäeval toimub avatud kalasadamate päev! 🙂
“Avatud kalasadamate päev annab hea võimaluse tutvuda kalandusega ning avastada kalasadamaid nii seest – kui ka väljastpoolt,“ ütles maaeluminister Tarmo Tamm.
„Samuti annab üritus võimaluse osta värsket kodumaist kala otse kalurilt ning veeta perega üks meeleolukas päev,“ lisas Tamm.
Loe pressiteadet: https://goo.gl/TU8wmq
Üritus Facebookis: https://goo.gl/rdBBnm