Jahtklubi kommodoor:
Raul Kalep
+372 56 473 773
raul@tmyc.ee

Jahtklubi aadress:
MTÜ Tilgu Sadama Jahtklubi
Tilgu Sadam, Meriküla
76904 Harjumaa

Panga rekvisiidid:
Saaja: Tilgu Sadama Jahtklubi
IBAN: EE202200221064912285
Swedbank

 

TSJK Lühitutvustus

Tilgu Sadama Jahtklubi põhieesmärk on anda oma panus Eesti merekultuuri arengusse. Jahtklubi tegutseb alates 2008 aastast ajaloolise Tilgu Sadama territooriumil ja on loodud ennekõike selleks, et tagada kõigile meresõpradele mugav merele pääsemine. Meile on oluline purjespordi toetamine, heade meresõidutavade propageerimine, kalastustingimuste arendamine ja sadama ehitusprotsessis osalemine. Sadamat kasutavad aktiivselt paljud kohalikud purjesportlased, hobikalurid ja harrastusmeremehed. Samas on oodatud sadamat külastama ja mugavaid teenuseid kasutama kõik uued merehuvilised. Tilgu Sadamast on võimalik sisse lasta madala veega kuni 50 cm süvisega ja kõrge veega kuni 100 cm süvisega aluseid. Tilgu sadam asub looduskauni Rannamõisa pankranniku jalamil. Lähim asula on Tabasalu, mis asub ligikaudu viie kilomeetri kaugusel. Sadama kõrval asub looduslik rannariba, mis on liivane ja kohati kaetud taimestikuga. Rannaliivalale on rajatud võrkpalli väljak ja piknikukohad mõnusa rannailma nautimiseks.

Varajasem ajalugu

Idee luua ajaloolise Tilgu sõjasadama arengut toetav jahtklubi sündis 2008. aasta oktoobris.

Initsiatiivrühm hakkas külakorda käima ennekõike Ilmandu küla kalurite, kaatrijuhtide ning purjespordihuviliste seas aga ka Tabasalu rahva hulgas.

07.12.2008. kogunes Harku vallamaja koosolekusaali 41 meest ja kaks daami. Asutamiskogu sai teoks ja varajaseks pealelõunaks olid sündinud jahtklubil nii kõik vajalikud juhtorganid kui ka väärikas nimi - Otemarina Jahtklubi.

Harku Vallavalitsus toetas igati jahtklubi juhatust ning varakevadest alustatud hoogtööga jõuti detsembris kokkulepitud päevaks niikaugele, et jahtklubi lipumasti, mis Harku Vallavalitsuse kingitus vastsündinule, kerkis 07.06.2009. Eesti Kunstiakadeemia tööstusdisaini kateedri dotsendi, Sixten Heidmetsa, poolt kavandatud Otemarina Jahtklubi lipp.

Jahtklubi alustas oma esimest hooaega. Esimeseks eesmärgiks klubil on kasvatada endale noori kapteneid. Rannapoisid ja – piigad saavad lõpuks vahetu kontakti kodumerega ja seda kogenud ning hinnatud treenerite juhendamisel.  On alla kirjutatud koostööleping Otemarina Jahtklubi ning Rein Ottosoni Purjespordikooli vahel, millele tuginedes sünnivad esimesed ettevalmistavad lastelaagrid. Algab süstemaatiline töö esimesest septembrist 2009, eesmärgiga viia naised - mehed merega rinnutsi juba 1. Juunil 2010.

26.augustil 2013 aasta tegi juhatus ettepaneku Üldkoosolekule muuta jahtklubi nimi.

Esitatud nimevariandid olid:

  • Tilgu Jahtklubi
  • Tilgu Sadama Jahtklubi
  • Suurupi Jahtklubi
  • Jätta nimi samaks ehk Otemarina Jahtklubi

Klubi uueks nimeks valiti 49 poolthääle ja 1 erapooletuga Tilgu Sadama Jahtklubi.